Wiślany Mokotów to już marka sama w sobie. Rejon, w którym wygodnie i bezpiecznie mieszka już kilka tysięcy osób. Za rogiem robią zakupy i odwiedzają fryzjera, umawiają się na pizzę lub na kawę, spacerują i korzystają z uroków terenów zielonych. Dominują tutaj kameralne, zatopione w zieleni budynki. Mieszkańcy „Wiślanego” mają do dyspozycji pełną infrastrukturę - nowe ulice, jak choćby wybudowane przez nas fragmenty ulic: Ananasowej, Bluszczańskiej, Pułku AK „Waligóra”, Grupy AK „Krybar”, AK „Jeleń”, Marii Cetysówny czy AK „Bałtyk”. Budujemy kolejne. Zawsze oprócz jezdni powstają chodniki i latarnie. Tam, gdzie można, wytyczamy ścieżki rowerowe i miejsca postojowe, a także urządzamy zieleń przyuliczną. Tak będzie i przy nowym etapie.
Warto przyjechać na osiedle, aby zobaczyć, jak rośnie Wiślany Mokotów. Równolegle z budową wcześniejszych etapów osiedla wybudowaliśmy ulice i chodniki, zaaranżowaliśmy zieleń.
Planujemy kolejne prace. Na parterach okolicznych budynków nie brakuje punktów handlowo-usługowych, tak bardzo potrzebnych na co dzień. Również w tym etapie zaplanowaliśmy lokal usługowy. Dzięki takim rozwiązaniom powstaje tkanka miejska - osiedle będzie zintegrowane z miastem, ale jednocześnie bezpieczne, gdyż z kontrolą dostępu na teren wewnętrzny.
W pobliżu osiedla działają także szkoły podstawowe oraz publiczne i prywatne przedszkola. Na osiedlu (przy ul. AK „Bałtyk”) swoją siedzibę ma fundacja Bo Warto, która dzieciom i młodzieży proponuje szeroki wachlarz zajęć.
Niedaleko stąd też do Fortu Augustówka, znajdującego się pośród terenów zielonych i stawów. Bo właśnie po tej stronie rzeki, w okolicach mostu Siekierkowskiego, zachowały się liczne starorzecza Wisły. To wymarzona okolica do uprawiania aktywnego wypoczynku.
To wciąż niejedyne miejsce w sąsiedztwie, gdzie można rozwijać swoje zainteresowania sportowe. Sportowcy amatorzy będą też mogli korzystać z bogatej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w parku Agrykola. To jednocześnie ciekawe miejsce kulturalne, którego centrum stanowi Zamek Ujazdowski. Na więcej interesujących wydarzeń zapraszają też nieodległe Łazienki. To również wyśmienite miejsce na niedzielny spacer. Najbliższe wejście do królewskiego parku prowadzi od ul. Podchorążych.
Mokotów jest dzielnicą dobrze skomunikowaną z resztą miasta. Do pobliskiego Wilanowa można dojechać wieloma autobusami. Z kolei na prawy brzeg Wisły łatwo można się dostać Trasą Siekierkowską. Okolica jest również dobrze skomunikowana z galerią handlową Sadyba Best Mall. Osiedle Wiślany Mokotów to wreszcie dogodna lokalizacja dla osób często przemieszczających się na Stary Mokotów oraz do Śródmieścia. O wiele łatwiej wybrać się stąd też na starówkę czy na pokaz fontann na Podzamczu. Bliskość Wisłostrady zapewnia bowiem dogodny dojazd w kierunku północnym.
Już dziś dobry dojazd do centrum zapewniają autobusy kursujące al. Polski Walczącej, ul. Gagarina, Czerniakowską i Bartycką. Co więcej, do końca 2023 roku powstanie linia tramwajowa, która połączy Czerniakowską, przez Gagarina i Spacerową, z centrum miasta. Czas przejazdu ma wynosić mniej niż 15 min.
Mieszkanie na Czerniakowie i Siekierkach ma wiele zalet. Bliskość Wisły oraz Kopca Powstania Warszawskiego pozwala na wypoczynek rowerowy lub spacery. Miłośnicy dwóch kółek z pewnością korzystać też będą z bliskości Wilanowa, Powsina, a być może i Konstancina czy północnych Młocin, dzięki kilkudziesięciokilometrowej trasie rowerowej wzdłuż Wisły.