VII etap w pigułce

6
niskich budynków
316
mieszkań dla: rodzin, par, singli, seniorów
21-121m²
szeroki wachlarz metraży
1-5
pokoi w tym mieszkania z antresolami i tarasami na dachach
balkon / loggia / taras / ogródek w każdym mieszkaniu
deska kompozytowa na balkonach i loggiach
zielone tereny wewnętrzne, plac zabaw, siłownia zewnętrzna, urządzenia do street workoutu
zewn. stanowiska ładowania samochodów elektrycznych
rowerowy raj: stojaki, stacja naprawy rowerów
monitoring, ochrona, kontrola dostępu
eleganckie części wspólne – gresy, portale, wycieraczki systemowe
okablowanie do TV cyfrowej i szybkiego internetu

Wiślany Mokotów

w ulubionej dzielnicy Warszawiaków

Warszawiacy kochają Mokotów

Mokotów to jedna z ulubionych dzielnic warszawiaków, która od lat znajduje się w czołówce najchętniej wybieranych miejsc do życia. Co ta dzielnica ma w sobie? Przede wszystkim bogatą tradycję i nieodparty urok. Ludzie chcą tu mieszkać, gdyż blisko stąd do centrum, Łazienek czy na tereny sportowe Agrykoli. Atutem miejsca są także tereny zielone nad Wisłą oraz park wokół Kopca Powstania Warszawskiego, który niebawem czekają wielkie zmiany. Zarząd Zieleni m. st. Warszawy zrewitalizuje park.

Łatwo i szybko można się stąd dostać do galerii na Sadybie. Z kolei bliskość Wisłostrady zapewnia dogodny dojazd w kierunku południowym i północnym. Wyjście na starówkę czy na pokaz fontann na Podzamczu nie będzie żadnym problemem.

Estetycznie i z pomysłem

W siódmym etapie powstanie 6 niewysokich (4- i 5-piętrowych) budynków z 316 mieszkaniami. Będzie estetycznie, sąsiedzko i przyjemnie. Zaplanowaliśmy eleganckie elewacje w kolorze bieli, brązu, beżu i szarości. Na fasadzie pojawią się także panele i elementy dekoracyjne o barwie drewna oraz o strukturze cegły. Liczymy, że spodobają się okna w okleinie o strukturze drewna, deski kompozytowe na balkonach oraz panele ażurowe na części z nich.

Udogodnieniem będą garaże podziemne, stojaki do parkowania jednośladów i stacja naprawy rowerów.

Architekci zaprojektowali mieszkania od 1- do 5-pokojowych (24-121 m kw.). Niektóre, te z antresolami, będą miały fenomenalne tarasy do 30 m kw. – na dachu i z widokiem w kierunku Wisły.

Bioróżnorodność na dziedzińcach

Jak zawsze, szczególną uwagę poświęciliśmy projektowi zieleni i zagospodarowania terenów wewnętrznych. Będzie nadwiślańsko i naturalistycznie. Zasadzimy różnorodne drzewa, krzewy, byliny, trawy ozdobne i pnącza. Część gatunków będą stanowiły rośliny antysmogowe. Tak zaaranżujemy zieleń, aby stworzyć rozwiązania bioróżnorodne i ekologiczne. Architekci krajobrazu zaplanowali alejki, przy których ustawią nowoczesne meble miejskie (ławki, stoliki, leżaki, pergole, stoły piknikowe). W zieleń wkomponujemy plac zabaw dla dzieci w różnym wieku, a dla spragnionych aktywnego wypoczynku - urządzenia siłowni plenerowej i street workoutu.

Reprezentacyjne części wspólne

Hole wejściowe wykończymy materiałami dekoracyjnymi. Pojawi się dekoracyjne oświetlenie, lustra, tapety, eleganckie zabudowy skrzynek pocztowych, donice z zielenią oraz dekoracyjne sufity. Będzie elegancko i ponadczasowo.

Wisła, Agrykola, Łazienki

Mieszkanie na Czerniakowie i Siekierkach ma wiele zalet. Bliskość Wisły oraz Kopca Powstania Warszawskiego pozwala na wypoczynek rowerowy lub spacery. Miłośnicy dwóch kółek z pewnością korzystać też będą z bliskości Wilanowa, Powsina, a być może i Konstancina czy północnych Młocin, dzięki kilkudziesięciokilometrowej trasie rowerowej wzdłuż Wisły.

Niedaleko stąd też do Fortu Augustówka, znajdującego się pośród terenów zielonych i stawów. Bo właśnie po tej stronie rzeki, w okolicach mostu Siekierkowskiego, zachowały się liczne starorzecza Wisły. To wymarzona okolica do uprawiania aktywnego wypoczynku.

To wciąż niejedyne miejsce w sąsiedztwie, gdzie można rozwijać swoje zainteresowania sportowe. Sportowcy amatorzy będą też mogli korzystać z bogatej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w parku Agrykola. To jednocześnie ciekawe miejsce kulturalne, którego centrum stanowi Zamek Ujazdowski. Na więcej interesujących wydarzeń zapraszają też nieodległe Łazienki. To również wyśmienite miejsce na niedzielny spacer. Najbliższe wejście do królewskiego parku prowadzi od ul. Podchorążych.

Przyjedź i zobacz

Warto wybrać się tu na spacer i zobaczyć, jak rośnie Wiślany Mokotów. Równolegle z budową wcześniejszych etapów osiedla wybudowaliśmy ulice i chodniki; zaaranżowaliśmy zieleń. Planujemy kolejne prace. Na parterach okolicznych budynków nie brakuje punktów handlowo-usługowych, tak bardzo potrzebnych na co dzień. Również w tym etapie zaplanowaliśmy lokale usługowe. Dzięki nim powstanie tkanka miejska - osiedle będzie zintegrowane z miastem, ale jednocześnie bezpieczne, gdyż z kontrolą dostępu na teren wewnętrzny.

W pobliżu osiedla działają także szkoły podstawowe oraz publiczne i prywatne przedszkola. Na osiedlu (przy ul. AK „Bałtyk”) swoją siedzibę ma fundacja Bo Warto, która dzieciom i młodzieży proponuje szeroki wachlarz zajęć.

Na zakupy i do centrum

– komunikacją lub samochodem

Mokotów jest dzielnicą dobrze skomunikowaną z resztą miasta. Do pobliskiego Wilanowa można dojechać wieloma autobusami. Z kolei na prawy brzeg Wisły łatwo można się dostać Trasą Siekierkowską. Okolica jest również dobrze skomunikowana z galerią handlową Sadyba Best Mall. Osiedle Wiślany Mokotów to wreszcie dogodna lokalizacja dla osób często przemieszczających się na Stary Mokotów oraz do Śródmieścia. O wiele łatwiej wybrać się stąd też na starówkę czy na pokaz fontann na Podzamczu. Bliskość Wisłostrady zapewnia bowiem dogodny dojazd w kierunku północnym.

Już dziś dobry dojazd do centrum zapewniają autobusy kursujące al. Polski Walczącej, ul. Gagarina, Czerniakowską i Bartycką. Co więcej, do końca 2023 roku powstanie linia tramwajowa, która połączy Czerniakowską, przez Gagarina i Spacerową, z centrum miasta. Czas przejazdu ma wynosić mniej niż 15 min.

SPRAVIA MEMBER OF CRESTYL GROUP